Zdravím vás. Tentokrát se chci s vámi podělit o kompletní malbu obrazu „Klidná řeka“. Tato ukázka malby bude opravdu dlouhá, co se videí týče, textu v tomto článku příliš mnoho nebude.

Dejte mi vědět do komentáře, jestli na takovéto příspěvky koukáte rádi a jestli chcete v budoucnu více takovýchto ukázek.

Ale teď už jdeme na to…

Ukázka malby obrazu "Klidná řeka".

Jaké jsem zvolila pomůcky

Barvy: Liquitex BASIC.

Štětce: plochý syntetický (2 velikosti), zkosený dagger striper se syntetickými štětinami, zkosený syntetický sword (2 velikosti), kulatý se syntetickými štětinami, kulatý s přírodními štětinami větší, kulatý s přírodními štětinami malý prostříhaný na co nejtenčí možný tvar, vějířek s přírodními štětinami, vějířek se syntetickými štětinami, písmomalířský se syntetickými štětinami, plochý s přírodními štětinami, plochý syntetický prostříhaný, špachtle.

Podklad: lepenka potažená plátnem (rozměr 30×40 cm), našepsovaná.

Předloha:

Ukázka malby - předloha pro malbu.
Foto: vlastní fotografická předloha řeky.

Videa – kompletní ukázka malby

Co pro mě bylo cílem při této malbě?

Fotografická předloha zachycuje spousty zelených „ploch“. Mým prvním cílem bylo, ověřit si, že zvládám teorii barev a dokážu namíchat spoustu odstínů zelené.

Druhým cílem pro mě bylo zjistit, jestli jsem dosáhla zase nějakého pokroku v malbě, což si myslím, že jsem si celkem potvrdilo.

Další výzvou pro mě byla louka v popředí. Její malba mi naháněla trošku hrůzu a tak jsm chtěla zkusit, jestli to zvládnu.

No a posledním očekáváním, nebo cílem této malby bylo, abych si ověřila, zda je lepší postup malby, který jsem preferovala dříve (a maluji jím tento obrázek), nebo postup malby, který jsem změnila na tři hlavní fáze, o tom za chvilku…

Foto srovnání předlohy a hotové obrazu, chci jen upozornit, že fotografie obrazu lehce zkresluje barvy, ve skutečnosti jsou barvy na obraze o malinko teplejší, zejména zelená není tak studená, jako na fotografii, fotoaparát vždy zkresluje.

Jsem s malbou spokojená, nebo bych udělala nějaké změny?

Původně jsem během malby zvažovala změnu. U skupiny stromů vpravo, jsem váhala, jestli nepřemaluji levou část stromů tak, aby nebyly tolik detailní, pak by působily, že jsou opticky trošku dále. Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, proto mi malba obrazu trvala déle, než obvykle. Nakonec jsem se rozhodla, že počkám, až na konečný výsledek. A dobře jsem udělala.

Detailnější stromy totiž zase lépe kontrastují s méně detailními odlesky ve vodě, proto jsem se rozhodla, že obrázek takto nechám.

Tento obrázek je poslední obrázek, který jsem malovala „starým postupem“, tzn. nejprve rozblokování obrazu a pak dokončování od nejvzdálenější části obrazu. Mnohem lépe se mi osvědčil postup – malba ve třech hlavních fázích – rozblokování, modelování a detaily.

Druhý zmíněný postup je pro mě osobně lepší právě v tom, že mohu snadněji zachycovat a odstupňovat vzdálenost, teplotu barev a množství detailů v obraze. Kdybych totiž tento postup použila i při malbě tohoto obrázku, nemusela bych váhat, zda nechám stromy namalované tak, jak jsou, nebo to změním.

Jinak jsem s výsledkem spokojená.

Pokud jste malovali se mnou, zašlete mi na email krajinomalbaakrylem@gmail.com nebo hanka@krajinomalbaakrylem.cz obrázky, jak to dopadlo, nebo mi napište do komentáře, jak se vám malovalo.

To už je pro tentokrát vše. věřím, že se vám ukázka malby líbila, mějte se pěkně a sejdeme se zase příští týden…

Pokud vám to dnes ještě nestačilo, koukněte se do seznamu článků a přečtěte si další, nebo se koukněte na videa, která tvořím zde.


Pokud cítíte, že se chcete do krajinomalby akrylem vrhnout po hlavě, začněte tím, že si ZDARMA stáhnete průvodce „OBJEVTE, KTERÁ MALÍŘSKÁ CESTA JE PRO VÁS“.
Pokud chcete získat všechny informace podstatné pro krajinomalbu akrylem, pak je pro vás kompletní placený balíček „Ovládněte krajinomalbu akrylem“, který zahrnuje práci s pomůckami, práci s předlohou, oblast míchání barev, podstatné informace ke krajinomalbě a tvorbě obrazů.

Jestli s malbou teprve začínáte a ještě nemáte vybrané správné pomůcky, hodí se vám „Průvodce výběrem pomůcek“. Díky němu získáte jistotu výběru, nebude vám nic chybět a můžete se s klidem poustit hlouběji do světa krajinomalby.



0 komentářů

Napsat komentář

Zástupce avatara

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *