VYŘEŠÍ KURZY MALOVÁNÍ VAŠE PROBLÉMY S MALBOU?

Zdravím vás a vítám u nového článku. Pojďme si dnes spolu probrat, proč vám kurzy malování nemusí vždy pomoci.

Než ale začneme, tak vám chci připomenout, že si tento článek můžete nově celý poslechnout jako podcast. Video najdete opět na konci, takže pokud se vám nechce číst, klidně si ho rovnou pusťte. Doporučuji si ho poslechnout i když vám čtení nevadí, protože v něm říkám více, než v článku najdete. Článek by byl příliš dlouhý.

A dále vám chci připomenout, že všechny podcasty najdete přehledně na stránce s podcasty ZDE, nebo také na Youtube ZDE.

Teď už přejdeme k našemu dnešnímu tématu…

(Pokračování textu…)

CO JE DŮLEŽITĚJŠÍ – TEORIE, PRAXE NEBO POMŮCKY?

Vítám vás u nového článku, kde si probereme, jestli je důležitější teorie, praxe, nebo pomůcky. A tento článek budou trošku netradiční a to ze dvou důvodů.

Zaprvé je to článek, který si můžete nově celý poslechnout jako podcast, video najdete na konci, takže pokud nechcete číst, klidně si ho rovnou pusťte. Všechny podcasty najdete přehledně na stránce s podcasty ZDE, nebo také na Youtube ZDE.

A za druhé je to zároveň ukázka z první kapitoly ebooku „12 kroků ke krajinomalbě snů, aneb Pilíře, které vám dodají v malbě jistotu a lepší výsledky“. který je nově součástí balíčku „Ovládněte krajinomalbu akrylem“.

Tak úvod máme za sebou, pojďme na to…

Podcast teorie, praxe a pomůcky v malování.
(Pokračování textu…)

Vy vybíráte předlohu, já maluji #3 – malba vodopádu

Po delší době vás vítám u nového článku. Opět se bude jednat o článek ze série „Vy vybíráte předlohu, já maluji… „ a tentokrát bude hlavním bodem článku malba vodopádu. Je to malba podle předlohy, kterou jste si odhlasovali. Pojďme na to.

Ještě připomenu, že hlasovat můžete tady na webu, nebo na IG, přidala jsem také možnost hlasování na YouTube. Záleží tedy na vás, kterou variantu si zvolíte. Ale teď už pojďme na rozbor tohoto obrázku a začneme opět pomůckami….

Malba vodopádu.
(Pokračování textu…)

CO SE ZMĚNÍ, KDYŽ SE NAUČÍTE MÍCHAT BARVY?

Co se změní, když se naučíte míchat barvy....

(Pokračování textu…)

Dosáhla jsem svého cíle, ale nevšimla jsem si toho

Vítám vás u nového článku s názvem „Dosáhla jsem svého cíle, ale nevšimla jsem si toho“ a chci tímto článkem navázat na článek „Uvědomujte si své pokroky“ a také na článek „Jak často dělám revize svého malování“. Chci vám opět připomenout význam revizí a také to, ať se občas zastavíte a podíváte se na to, čeho už jste dosáhli.

Já na to pro mé další cíle totiž zapomněla a dnes vám o tom povím víc…

Dosáhla jsem svého cíle.
(Pokračování textu…)

Vy vybíráte předlohu, já maluji #2 – obraz “Pohled na hory přes pole”

Vítám vás u nového článku. Opět si rozebereme malbu, kterou jsem vytvořila na základě vašeho výběru předlohy, pokračujeme tedy v sérii s názvem „Vy vybíráte předlohu, já maluji…“.

Na fotografii vpravo můžete vidět hotový výsledek. Jak jsem se k němu dopracovala si povíme, rozebereme a také ukážeme ve videoukázkách.

Vybíráte předlohu, já maluji.
(Pokračování textu…)

Série „Dříve a nyní“ – obrázek „Chata v horách“ – jakého jsem původně chtěla dosáhnout výsledku

Vítám vás u nového článku. Chci vám ukázat, jakého jsem chtěla původně dosáhnout výsledku, když jsem poprvé malovala obrázek „Chata v horách“ a chci vám tím podat několik důkazů a podložit tak tvrzení, za kterými si stojím.

Prvním důkazem je, že talent pro malování nepotřebujete. Druhým důkazem je to, že malujete-li podle předlohy, dosáhnete mnohem lepšího výsledku, než při malbě bez předlohy. A za třetí vám chci ukázat, že tím, co vám radím, se sama řídím a opravdu jednou za čas maluji stejný obrázek a hodnotím tak svůj pokrok. Opravdu se dokážete časem zlepšovat bez ohledu na to, jaké byly vaše počáteční výsledky

obrázek "Chata v horách" - jakého jsem původně chtěla dosáhnout výsledku.
(Pokračování textu…)
Autor: admin, před

Vy vybíráte předlohu, já maluji – obraz „Cesta lemovaná stromy s pohledem na pole“

Vítám vás u dalšího článku. Tentokrát si rozebereme malbu, kterou jsem vytvořila na základě vašeho výběru. Začínáme tedy novou sérii článků nazvanou „Vy vybíráte předlohu, já maluji…“.

Na fotografii vpravo můžete vidět první předlohu, kterou jste si odhlasovali. Jen ještě připomenu, že jsem se rozhodla každý měsíc namalovat jednu malbu podle předlohy, kterou vy sami vyberete a hlavně ji natočit. Připomenu také, že hlasovat o výběru předlohy můžete na Instagramu ve stories, nebo tady na webu na stránce „aktuality“. Pro březen už předlohu mám, protože v prvním hlasování dostali dvě předlohy stejný počet hlasů, druhou tedy namaluji v březnu, a vy budete moci v březnu hlasovat pro předlohu na duben.

Základní informace jsem zopakovala, a pojďme se teď vrhnout na rozbor malby této předlohy…

Vy vybíráte předlohu, já maluji.
(Pokračování textu…)

Jak na malbu ve vrstvách – kdy přejít k další vrstvě a kdy malovat „do mokrého“?

Zdravím vás. Dnešní článek bude na přání jedné z vás. Probereme si jak na malbu ve vrstvách. Řekneme si, jak poznáte, že máte nechat malbu zaschnout a pokračovat další vrstvou, až bude suchá, a kdy malovat nebo pokračovat ještě „v mokré malbě“, než ji necháte zaschnout.

Tento článek tedy bude o tom, jak se rozhodovat ohledně množství jednotlivých vrstev, kdy vrstvu zakončit, kdy pokračovat. Prozradím vám své „poznávací kritéria“ a věřím, že vám to pomůže také.

Koukáte na malbu ve vrstvách akrylovými barvami.
(Pokračování textu…)

Jak se zdokonalovat v malbě? Funguje jen malovat, malovat a malovat?

Zdravím vás a vítám u prvního článku v novém roce. Vím, říkala jsem, že už budou články převážně odpovědi na vaše otázky, ale nedá mi to. Dnes se vyjádřím k jednomu konkrétnímu tématu, které jsem zaregistrovala na sociálních sítích. Padla na nich otázka „Jak se zdokonalovat v malbě?“. Dotyčný nebo dotyčná dostala od autora profilu odpověď, která mi rozproudila krev, ale ne v dobrém slova smyslu.

Jak se zdokonalovat v malbě.
(Pokračování textu…)