Zdravím vás a vítám u dalšího článku. Tentokrát se chci s vámi podělit o takovou „minirecenzi“ boxu na čištění štětců, který jsem si nedávno nově pořídila.
Abych vám pravdu řekla, velmi mile mě překvapil, aniž bych to očekávala, a proto se chci o dojmy s vámi podělit.
Pod jakými názvy ho koupíte
Zvažujete-li, že byste si ho také koupili, najdete ho pod různými názvy. Já jsem tento box našla pod těmito variantami názvů – plastová nádoba na čištění štětců, nádoba na čištění a skladování štětců, box na čištění štětců, plastový stojan na čištění štětců, stojan na čištění a skladování štětců, a tak podobně.
Nerezové nádoby na čištění štětců s pružinou, najdete většinou pod názvem čistička štětců. Více o ní píšu v článku „Čistička štětců – k čemu je dobrá a je potřeba si ji kupovat?“.
Chcete-li si takovýto box nebo čističku štětců pořídit, hledejte na e-shopech většinou v sekci „doplňky k malbě“.
Jak box vypadá a z čeho se skládá
Box je z plastu, má rozměr 16×16 cm. Vnitřek nádoby dělí dvě přepážky. Jedna přepážka je tenká a odděluje největší část. Na dně je několik nízkých tenkých „stěn“, které mají jasný účel. Při čištění štětcem přejíždím po dně, a štětec tak snadněji properu. Zbytek boxu rozděluje širší přepážka, která v sobě má „mezery“ pro odkládání štětců, a tak vznikají dvě menší oddělené části opět na vodu. Po obvodu boxu najdete otvory, do kterých můžete odkládat štětec. Součástí boxu je také víko.
Jak box hodnotím?
Co se mi na něm velmi líbí? Především tři oddělené části na vodu. I když nejsou příliš hluboké, vůbec to ničemu nevadí. Štětce totiž stejně není dobré máčet více než po úchytku, aby voda zbytečně nezatékala mezi úchytku a rukojeť, čímž by štětec narušovala. Největší část boxu je ideální pro první vyčištění štětce od barvy, díky strukturovanému dnu. Poté si štětec vyčistím ještě v jedné menší části na vodu. Ve třetí části boxu si nechávám vždy vodu čistou, pro případ, že budu potřebovat barvy při malbě ředit.
Používám otvory v boxu na sušení mokrých štětců? Ne. Jsou vhodnější spíše na štětce suché, protože tak do nich nebude při sušení zatékat voda. Dělám to tedy tak, že si do otvorů vložím suché štětce, během malby je vytahuji, a jakmile domaluji, štětce properu. Poté je nechám uschnout štětinami vodorovně (tak že štětce na box položím), nebo v čističce štětců v pružině štětinami dolů.
Jediné, co mi na tomto boxu chybí, je závěsný systém na sušení štětců štětinami dolů. Možná si ho časem vyrobím a na tento box přichytím. Dále bych ještě zmínila, že otvory v boxu i drážky v přepážce jsou vhodnější pro tenčí rukojeti štětců.
Srovnání s jinými variantami čištění štětců
Pominu-li tedy to, že mi chybí nějaký mechanismus na zavěšení štětců, aby štětce vysychaly štětinami dolů, kloním se k tomu, že je tento box mnohem lepší než sklenice s vodou nebo hliníková čistička štětců, kterou zmiňuji v článku „Čistička štětců – k čemu je dobrá a je potřeba si ji kupovat?“. Důvody jsem už zmiňovala v předchozím textu – tři oddělené nádoby na vodu v jednom a strukturované dno. Dno největší části na vodu je mnohem lepší, než drátěná síťka v hliníkové čističce štětců, kterou mám doma. Cena boxu je také celkem přijatelná (kolem 200,- Kč) ve srovnání např. s kovovou luxusní čističkou štětců, která stojí téměř 1000,- Kč.
Zvažte sami, jestli takovýto box na čištění štětců potřebujete. Já jen můžu říci, že vyhozené peníze to rozhodně nejsou a velmi mile mě překvapil. Napište mi do komentáře, jestli podobný box zvažujete, nebo už ho doma máte a jaký z něj máte dojem, ať si můžeme navzájem předávat poznatky. Mějte krásný týden a těším se příště.
Pokud vám to dnes ještě nestačilo, koukněte se do seznamu článků a přečtěte si další, nebo se koukněte na videa, která tvořím zde.
Pokud cítíte, že se chcete do krajinomalby akrylem vrhnout po hlavě, začněte tím, že si ZDARMA stáhnete průvodce „OBJEVTE, KTERÁ MALÍŘSKÁ CESTA JE PRO VÁS“.
Pokud chcete získat všechny informace podstatné pro krajinomalbu akrylem, pak je pro vás kompletní placený balíček „Ovládněte krajinomalbu akrylem“, který zahrnuje práci s pomůckami, práci s předlohou, oblast míchání barev, podstatné informace ke krajinomalbě a tvorbě obrazů.
Jestli s malbou teprve začínáte a ještě nemáte vybrané správné pomůcky, hodí se vám „Průvodce výběrem pomůcek“. Díky němu získáte jistotu výběru, nebude vám nic chybět a můžete se s klidem poustit hlouběji do světa krajinomalby.
0 komentářů